7 wiodących kierunków w projektowaniu i aranżacji powierzchni biurowej

minimalizm w biurze1. Obecnie oznaką profesjonalizmu staje się minimalizm. To właśnie w takiej formie przygotowuje się bardzo wiele projektów wnętrz biurowych. Na popularności zyskuje obecnie także przygotowywanie biura w jednym konkretnym stylu, który będzie w stanie stworzyć jedną estetyczną całość.

2. Popularne są strefy lounge, w których pracownicy mają miejsce do tego, by spotykać się dyskutować i rozmawiać w mniejszych grupach. Wykorzystuje się tam nowoczesne technologie mobilne, które ułatwiają taką współpracę

3. Jeśli chodzi o meble to nowoczesne formy pozwalają na korzystanie z różnorakich kolorowych wzorców estetycznych, które mogą sprawić, że biuro będzie w pewnej mierze zaskakujące a niekiedy będzie nawiązywało taką kolorystyką również do działalności jaka prowadzi dana firma.

4. Kolorystyka w biurze to zagadnienie, które jest coraz bardziej otwarte. Przed laty raczej stosowano stonowane kolory ścian, ale obecnie coraz częściej wprowadza się niestandardowe rozwiązania. Dodaje się ściany, które są w ogóle nieotynkowane albo też wprowadza bardzo ostre kolory i dekorowanie ścian, które mają sprawić, że takie wnętrze biura stanie się dużo bardziej dynamiczne.

5. Większość biur to obecnie bardzo duże przestrzenie, w których jednocześnie pracuje wiele osób. Do tego natomiast modne staje się dodawanie niewielkich sal konferencyjnych, w których mogą być organizowane różnorakie spotkania. Tam również stosuje się mobilne technologie, które udoskonalają pracę.

pomieszczenie socjalne w biurze6. W nowoczesnych biurach stosuje się także pomieszczenia socjalne, które mają się stać takim miejscem, w którym pracownicy będą się mogli ze sobą integrować i nieco wypocząć w czasie przerwy od pracy. W takich miejscach wstawia się duże stoły, tak by wszyscy mogli wygodnie do nich razem zasiąść. Chodzi o to, by w takim pomieszczeniu budować ducha współpracy.

7. Do aranżacji biur oczywiście wchodzi także duch ekologii, dlatego bardzo popularne są obecnie rozwiązania, które opierają się na materiałach naturalnych i mają sprawić, że biuro będzie bardziej nastawione prośrodowiskowo.

Inni użytkownicy czytali również