Szybkie techniki radzenia sobie ze stresem, które warto wypróbować już dziś!

Według HSE w latach 2017/18 w Wielkiej Brytanii odnotowano 595 000 przypadków stresu związanego z pracą. To ogromna liczba osób, które żyją w dość nieszczęśliwych warunkach. Ponadto w tym samym okresie utracono 15,4 mln dni roboczych.

Musimy coś zrobić, aby pozbyć się stresu! Musimy także zadbać o to, aby nasze meble biurowe już na samym początku tworzyły spokojną i pokojową atmosferę.

 

Jak widać, może to być tak proste, jak danie sobie czasu na "bycie", skupienie się na sobie, spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, a także dodanie do swojego dnia trochę ruchu. Zorganizuj się w pracy, pozbądź się bałaganu i zajmij się sprawami, które sprawiają, że czujesz się przytłoczony.

Jeśli potrzebujesz pięciu minut dla siebie, udaj się do biurowego kącika z meblami wypoczynkowymi i odetchnij przez chwilę. Wypróbuj kilka ćwiczeń oddechowych, które pozwolą Ci się głęboko zrelaksować, ponieważ są one bardzo pomocne w uspokojeniu się po problemie, który spowodował u nas wzrost stresu lub paniki. Jeśli w Twoim biurze nie ma takiego miejsca, po prostu udaj się do sali konferencyjnej i usiądź na chwilę na jednym z krzeseł dla członków zarządu - efekt jest taki sam.

Radzenie sobie ze stresem nie musi być trudne i nie musi być dogłębne. Wypróbuj te szybkie metody już dziś i sprawdź, jak na Ciebie działają. Czy masz jakieś sposoby, które chciałbyś dodać do tej listy?

Inni użytkownicy czytali również