9 technik zarządzania stresem, które zwiększą Twoją produktywność

Stres jest problemem dla wielu ludzi i w pewien sposób, to jest światowa epidemia.

Gdy opuszczający rosnąć i pogarszać w intensywności, stres może być zabójcą.

To stwierdzenie samo w sobie powinno wystarczyć, aby zaszokować cię do wprowadzenia pewnych zmian w twoim stylu życia, pomagając ci zarządzać twoimi poziomami stresu. To sprawi, że będziesz zdrowszy i szczęśliwszy, ale także sprawi, że będziesz bardziej wydajny w miejscu pracy.

Wydajność w miejscu pracy cierpi, gdy poziom stresu jest wysoki, po prostu dlatego, że stres wpływa na tak wiele różnych aspektów sposobu myślenia i pracy. Nie możesz się skupić, kiedy twój mózg wiruje od miliona różnych zadań, które musisz wykonać, a kiedy martwisz się o swoją stale rosnącą listę rzeczy do zrobienia, jak masz być kreatywny lub nawet szczęśliwy?

To niemożliwe.

Mając to na uwadze, zajęcie się stresem i produktywnością jako całością jest dobrym połączeniem.

Jak więc możesz się do tego zabrać?

Oto 9 przydatnych technik zarządzania stresem, które możesz wypróbować, aby pomóc poprawić swoją produktywność już dziś.

  1. Zwiększ ilość ćwiczeń, które wykonujesz - Czy już ćwiczysz regularnie? Jeśli nie, to czas sprawić, by ćwiczenia stały się kluczową częścią Twojego życia. To nie musi być pounding bieżni w siłowni każdego ranka, to może być pływanie, chodzenie na spacer, jogging, lub dołączenie do zespołu sportowego. Cokolwiek sprawia Ci przyjemność, rób to i obserwuj, jak zmniejsza się poziom Twojego stresu, a wzrasta poziom Twojej produktywności.
  2. Mów o tym, co powoduje, że czujesz się zestresowany - Wielu pracowników obawia się podejść do swojego menedżera i wyjaśnić, że czują się zestresowani, po prostu dlatego, że obawiają się piętna związanego z tym. Taka postawa już na wstępie jest niezdrowa. Musimy być bardziej otwarci i szczerzy w kwestii tego, jak się czujemy, zwłaszcza jeśli chodzi o stres. Robiąc to, będziesz w stanie zająć się problemem i pokonać go.
  3. Wykorzystaj techniki zarządzania czasem - Znajdź sposób pracy, który pozwoli Ci zrobić więcej przy biurku w czasie, który masz do dyspozycji. Może to być lista rzeczy do zrobienia, ustalanie priorytetów, technika Pomodoro, wyzwania czasowe, wszystko, co działa dla Ciebie. Robiąc to, odzyskujesz kontrolę nad swoim dniem, a stresowi trudniej jest przetrwać w takich okolicznościach.
  4. Przyjrzyj się swojej diecie - Czy spożywasz pokarmy, które zwiększają ilość hormonu stresu w twoim systemie? Pokarmy takie jak zbyt dużo soli, biała mąka, przetworzone mięsa, zbyt dużo cukru, smażone potrawy, alkohol i kofeina są uważane za nasilające stres.
  5. Skoncentruj się nazdrowiu - Odsuwając uwagę od tego, co cię stresuje i koncentrując się na zdrowiu, rozpraszasz swój umysł, ale w rezultacie stajesz się silniejszy. Skup się więc na diecie, ćwiczeniach, śnie i mówieniu o tym, jak się czujesz.
  6. Uczyńsen priorytetem - Bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz się zestresowany, jeśli jesteś zmęczony, po prostu dlatego, że będziesz mniej produktywny i ospały. Upewnij się, że dostajesz co najmniej 7 do 8 godzin snu każdej nocy, a poczujesz się znacznie silniejszy w wyniku. Pozwoli Ci to skupić się na pracy, którą wykonujesz na fotelu biurowym, bez poczucia przytłoczenia.
  7. Zrozum sztukę delegowania - Jeśli Twoje obciążenie pracą jest zdecydowanie zbyt duże, czy jesteś w stanie delegować konkretne zadania innym osobom? Jeśli nie, porozmawiaj ze swoim menedżerem i zapytaj o taką możliwość. Kiedy pracujesz w zespole, jedną z głównych korzyści jest to, że inni współpracownicy mogą Ci pomóc i odwrotnie.
  8. Naucz się technik głębokiego oddych ania - Głębokie oddychanie to świetny sposób na uspokojenie się, pokonanie stresu i pomoc w uzyskaniu większej produktywności w ogóle. Spróbuj wdychać przez nos przez liczbę pięciu (powoli i spokojnie), zatrzymując się na pięć, a następnie wydychając przez usta w ten sam sposób. Powtarzaj to, aż poczujesz się spokojniejszy.
  9. Pracuj w cichszym miejscu - Może być tak, że po prostu nie możesz się skoncentrować w środowisku, w którym się znajdujesz, a w takim przypadku możesz pracować w cichszym miejscu? Być może gdzieś z roślinami biurowymi dla spokoju, może kabina lub użyć ekranu biurowego?

Te 9 sugestii będzie celować zarówno stres i wydajność w tym samym czasie, co pozwala czuć się spokojniej, bardziej w kontroli i poprawić wydajność w miejscu pracy też.

Inni użytkownicy czytali również