Coworking – co to takiego?

Jeśli ktoś będzie freelancerem to pewnie będzie pracował z domu, może będzie pracował w kawiarni. Każdy może robić to tak jak dla niego będzie najodpowiedniejsze. Chodzi o możliwe oszczędzanie czasu na dojazdy i jednocześnie o takie warunki, w których nam będzie najlepiej.

Jeśli jednak w domu są dzieci, może się okazać, że tam nie da się skupić i problem będzie z wykonywaniem pracy. wtedy opcją może się stać coworking, który ten problem nam rozwiąże.

Coworking

Na czym polega coworking?

Coworking to z angielskiego pracować razem. Jest to szansa na indywidualną albo zespołową pracę w wynajętym pomieszczeniu. Biuro coworkingowe daje nam możliwość wynajęcia pojedynczego biurka, w ramach tak zwanego open space, albo też niewielkiego biura w mikrofirmach. Biura takie funkcjonują praktycznie we wszystkich dużych miastach, centrach czy na obrzeżach miast z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi. Mogą one zapewnić dostęp do sieci, drukarek czy innych urządzeń biurowych.

Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Dla wielu osób taka praca będzie szansą na spotkanie się z innymi osobami i w ten sposób będzie można także motywować się do działania. nie będzie również problemów z domowymi bodźcami, które mogą nas w jakieś mierze rozpraszać. Jeśli chodzi o miejsca pracy w ramach coworkingu to będzie już sporo takich propozycji. Niektórzy mówią jednak, że im to nie będzie odpowiadać, ponieważ wtedy czują się tak jakby normalnie pracowali. Ale to na pewno taka indywidualna kwestia, która musi być brana pod uwagę.

W ramach badań statystycznych można się już dowiedzieć, że taka idea coworkingu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pojawia się możliwość spotkania z innymi osobami i w związku z tym właśnie wiele osób tak właśnie to traktuje. Jednocześnie ponad połowa tych osób, które wybierają coworking uważa, że jest to taka opcja, która pozwala na nawiązanie nowych kontaktów zawodowych i w ten sposób rozwój będzie skuteczny. Jeśli chodzi o coworking to jest to idea, która świetnie się rozwinęła.

Praca przy komputerze

Skąd ta rosnąca popularność coworkingu?

Wydaje się, że rynek pracy przede wszystkim mocno się zmienia. Jest coraz więcej takich osób, które pracują z domu, jako freelancerzy czy mają małe firmy. Często prowadząc taką firmę szukają możliwości taniego działania i dlatego chcą rezygnować z własnego biura na rzecz coworkingu. Dzięki temu ta oszczędność będzie rzeczywiście znacząca. Obecnie w naszym kraju mamy aż około 100 takich biur rozsianych po całym kraju, na świecie ponad 6 tysięcy. Największe biura, doskonale rozwinięte są na terenie Azji.

Inni użytkownicy czytali również