Czy ekrany biurowe zniechęcają do współpracy?

Wszyscy wiemy, że aby firma odnosiła sukcesy, musi mieć efektywnie działający zespół. Pomaga to w realizacji nowych pomysłów i ogólnie tworzy bardziej przyjazne środowisko pracy. Mimo to zawsze zdarzają się sytuacje, w których trzeba wykonać cichą pracę.

Jeśli to Ty wykonujesz tę cichą pracę, nie ma nic gorszego niż grupa ludzi urządzająca burzę mózgów w tym samym pomieszczeniu co Ty! Brak koncentracji, brak skupienia, totalny koszmar. Z tego powodu idealny układ biura powinien obejmować strefy, w których pracownicy mogą wykonywać swoją pracę bez rozpraszania uwagi. Czasami nie zawsze jest to możliwe i w takim przypadku wiele osób korzysta z ekranów biurowych.

Ale skoro wiemy, że współpraca jest ważna w miejscu pracy, czy ekrany biurowe nie stanowią kroku wstecz?

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy używać ekranów, a kiedy nie. Na przykład, w przypadku pracy w ciszy, ekrany mogą być pomocne, ale nie muszą być tam przez cały czas. Kluczem do przyszłości w projektowaniu mebli biurowych jest elastyczność, a zdejmowane lub regulowane ekrany są świetnym dodatkiem. Oznacza to, że nie odcinamy ludzi od siebie, a jedynie dajemy im możliwość wyboru, jeśli tego potrzebują. W końcu spokojna, indywidualna praca jest równie ważna. Plan siedzeń w Twoim biurze musi umożliwiać obie te rzeczy, więc nie, ekrany biurowe nie zniechęcają do współpracy i są świetnym dodatkiem.

Czy regularnie używasz ekranów biurowych do cichej pracy i czy są one dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Inni użytkownicy czytali również